19
kvě
08

Pište do komentářů

V článcích, které tady uveřejňuji chci být velmi otevřený. Ze začátku jsem se o existenci tohoto blogu nechtěl zmínit vůbec nikomu, ale to mně moje extrovertní povaha nedovolila, takže mé nejbližší okolí o něm ví – pouze ale nejbližší rodinné okolí, nikoli pracovní. Nebudu tedy moci být otevřený až tak moc, jak jsem si původně přál. Kdyby se třeba moje manželka někdy extra nudila a na tyto stránky zabrousila, nebylo by asi nejlepší, aby si zde přečetla detaily o mých četných milenkách. Naopak co se týče věcí pracovních, tedy realitních, můžu si dovolit a budu otevřený maximálně. Klidně se zde přiznám k nějaké nekalosti, kterou jsem kdy spáchal a prásknu na sebe co jsem udělal, neudělal a především, co si myslím.

To stejné očekávám od Vás, náhodných či pravidlených čtenářů článků na tomto blogu. (Chtěl jsem ještě napsat „současných i budoucích“, ale to by byla blbost, protože současní žádní nejsou). Zrušil jsem veškerá omezení, která mi systém dovolil – komentáře nepodléhají mému schvalování, musíte vyplnit minimum nutných informací o sobě a samozřejmě mohou být zcela smyšlené a žádné komentáře nebudu mazat (snad vyjma evidentních spamů anglicky nabízejících za výhodný peníz viagru). A to říkám s vědomím, že některé komentáře budou silně debilní. Tak ať! Vyhrazuji si právo psát debilní články, tak nebudu nikomu ubírat právo psát k nim debilní komentáře.
Tento blog bude sice asi primárně zaměřen na lidi z branže, ale to se ukáže až časem. A budete-li patřit do skupiny lidí, na které budu v nějakém článku zrovna nadávat, neváhejte a napište do komentářů co si myslíte. Jedeme v tom všichni spolu, tak můžeme aspoň anonymě pokecat a na chvilku vypustit fráze a klišé.
Reklamy

12 Responses to “Pište do komentářů”


 1. 6.Prosinec 2010 (12:28)

  Je asi škoda, že takovýto blog případně podobný prostor není umístěn na některém z našich nejnavštěvovanějších realitních portálů apod. Jsem přesvědčen, že smysluplná diskuze či výměna informací by pak mohla být tím správným impulsem k tomu, aby celá řada kupujících a prodávajících začala přemýšlet nad činností některých realitních kanceláří, nad jejich „profesionálním“ přístupem.
  Zda můj názor někoho zajímá či nikoliv je mi v podstatě jedno, ale když se podívám kolem sebe a myslím tím pouze konkurenci, je až s podivem, kdo všechno je schopen zprostředkovat nákup či prodej nemovitosti či provozovat realitní kancelář. Chybu vidím už v samotném počátku a to vydáním živnostenského listu s požehnáním státu a to téměř komukoliv. Ti odvážnější pak můžou následně absolvovat víkendové školení či seminář dle modelového scénáře, kde podvědomí budoucího makléře dostane důkladnou a systematickou masáž podpořenou motivujícími obrázky luxusních aut apod. V podstatě za pár hodin je z pekaře (ve vší úctě) realitní makléř s vidinou a příslibem nadprůměrných příjmů, a to je tragédie. Důsledkem těchto činnosti a návodů jak rychle zbohatnout je bezpochyby důkladně připravených marketingového plán na jehož samotném konci by měl být spokojený makléř a klienti, ale současný stav i skutečnost je prostě jiná. Inzeráty typu hledáme schopné lidi vidím pouze jako zoufalý krok některých kolegů z oboru, kteří se prostě snaží přežít situaci, která na realitním trhu trvá, no jo, ale co jim taky zbývá, že jo. Těmito zoufalými kroky dle mého názoru však do tohoto prostředí přivádějí celou řadu makléřů bez zkušeností, praxe apod. Jediným cílem těchto makléřů (naháněčů) je pak klient co by štvaná zvěř s terčem na zádech. A věřte mi, že bych dokázal sestavit slušný seznam praktik těchto rádoby profesionálů z lokality kde nyní působím.
  Nedůvěra, špatné zkušenosti, špatné reference, to jsou důsledky těchto činností a skutečnost, že velmi vysoké procento zrealizovaných obchodů s nemovitostmi pak proběhne bez dalších spoluúčastí realitních kanceláří.
  Dle mého názoru zde konkurence v podstatě neexistuje, nikdo zde nevybočuje, nikdo se neliší. Stále stejné hesla a slogany, stejné popisy, stejné praktiky, někdy i identické inzeráty vč. fotografií. Podívejte se upřímně kolem sebe, je na tomto trhu opravdu někdo, kdo je absolutní profesionál, koho si upřímně jako konkurenta vážíte a respektuje, někdo kdo Vás motivuje a je vašim vzorem ? Opak je pravdou. Ti „největší hráči“ tady asi patří, ale to co produkují a pouští na trh je někdy tragédie. Bezpochyby nemám v úmyslu hodnotit práci konkurence či ji jakkoliv kritizovat, ale prostředí v kterém se pohybuji mi není lhostejné.
  Myslím si, že nemá smysl se touto problematikou dále pak zabývat, jelikož jsem přesvědčen, že kdo alespoň pár let působí na trhu s nemovitostmi ví o kterých praktikách hovořím. Na trhu s nemovitostmi a oborech této činnosti podobných se pohybuji cca 15 let. Obchod s nemovitosti a problematiku realitního trhu již druhým rokem vyučuji na nejmenované střední škole a snažím se své studenty v diskuzích zasvětit do tajů obchodu s nemovitosti. Jsem přesvědčen, že pouze zkušenosti a praxe (nikoliv teorie obchodu), kterou získáte během několika let pak dokáže vyprodukovat schopného a v očích klienta respektovaného obchodníka s nemovitostmi.

  Roman Šodek

  • 2 Anonymní
   15.Září 2011 (0:02)

   Zdravím Vás. Nejsem real. m., ale zajímám se. Vaše psaní je hezké, ale vcelku nevěcné. Nicméně se asi snažítenaznačit, že v Čŕ pracují nekvalitní makléři. No, něco na tom třeba bude, ale je třeba si uvědomit, že to jsou lidi, kteří se tou prací živí a proto musí myslet taky na sebe. A proto se musí snažit si prostě vydělat. Je to jako třeba, když někdo věří, že právník hájí Vaše práva a dělá pro Vás max. Omyl. Právník si chce taky vydělat a pustí se s Vámi do čehokoliv, i když ví, že nemáte šanci. Prostě si chce vydělat. A to si tu můžem psát a psát. Je to jednoduché. Prostě obchod je obchod. A je jen štěstí narazit na dobrého obchodníka… .-)

  • 3 x
   15.Září 2011 (0:05)

   Zdravím Vás. Nejsem real. m., ale zajímám se. Vaše psaní je hezké, ale vcelku nevěcné. Nicméně se asi snažíte naznačit, že v Čŕ pracují nekvalitní makléři. No, něco na tom třeba bude, ale je třeba si uvědomit, že to jsou lidi, kteří se tou prací živí a proto musí myslet taky na sebe. A proto se musí snažit si prostě vydělat. Je to jako třeba, když někdo věří, že právník hájí Vaše práva a dělá pro Vás max. Omyl. Právník si chce taky vydělat a pustí se s Vámi do čehokoliv, i když ví, že nemáte šanci. Prostě si chce vydělat. A to si tu můžem psát a psát. Je to jednoduché. Prostě obchod je obchod. A je jen štěstí narazit na dobrého obchoníka z jakého koliv oboru … .-)

 2. 4 RK Bart Reality
  16.Září 2011 (7:02)

  Ijá jsem reagovala na lístek od Bart Reality, který jsem měla ve schránce.Teď nevím, co s tím , podepsala jsem zprostředkovatelskou smlouvu na prodej RD.Ozvěte se , prosím, kdojste našli řešení nebo máte zájem se domluvit a podat společně tr.oznámení na podvod.Na lístku bylo, že nejsou RK, to už byla první podvodná informace.Ozvěte se i Vy, kdo jste byly spokojeni, pokud si pochvalné diskuze nepíše RK sama na sebe, což je možné.Můj e-mail je:kucerova.ivanka7@seznam.cz

 3. 5 Lukáš Sláma
  13.Leden 2012 (11:38)

  Já jsem při prodeji bytu realitku nepotřeboval. Vložil jsem si inzerát na http://www.hyperreality.cz a během 14 dnů jsem měl zájemce. Doporučuji všem.

 4. 6 Honza
  25.Březen 2012 (10:35)

  Dobré dopoledne, chtěl bych se zeptat jak se dá postupovat, když jsem prostředníctvím realitní kanceláře prodal byt již před půl rokem, kupujíci převedl peníze na účet realitní kanceláře a ta mi peníze z prodaného mého bytu do dnes nevyplatila a pořád jen slibuje, že momentálně nemá a nic se nedějě, mohli by jste mi poradit jak mám postupovat, abych se domohl mých peněz, jestli mám podat návrh na vydání platebního rozkazu, nebo první mám zaslat upomínku s žádosti o výplatu, abych měl něco v ruce než se obrátím na soud? Předem Děkuji za odpověď

 5. 7 David Joun
  9.Květen 2012 (8:21)

  POZOR NA!!! Reality JaK, s.r.o.Táboritská 1084/15, 13000 Praha – Žižkov

  Moje čerstvá zkušenost s Jak realitní kanceláří je špatná a podvodná. Stručně zde popíšu, jak probíhala domluva ohledně koupě nemovitosti s makléřem panem Jounem pobočce ,Táborské,Praha 3.
        Volal jsem do reality Jak na prodej nemovitosti v ceně 499 000kč kde mi po telefonu sdělili, že cena je konečná. Při osobní návštěvě (kterou předcházelo několik domluvených schůzek na které makléř nedorazil a nebo nebral mobil a mlžení o stavu nemovitosti ) mi pan makléř Joun sdělil, že se patrně spletli a že na domě je provize ve výši 80 000kč (přičemž běžné jsou 4 – 8%). I přesto jsem souhlasil s tím, že se druhý den příjdu domluvit na záloze. Na druhý den jsem zjistil, že chtějí zálohu 100 000kč (běžné je 20 000kč). Poté mi bylo sděleno, že k těm 579 000kč ještě chce abych JÁ zaplatil 30 000kč daň za převod nemovitosti (kterou vždy platí prodávající!). Během všech schůzek na mě bylo neustále tlačeno abych podepsal IHNED bez konzultace s mým právníkem, že pokud nepodepíšu IHNED čeká dalších 15 lidí co dají peníze na ruku. (dokonce mi tvrdil, že ROZHODČÍ DOLOŽKA která byla ve smlouvě je tam pro MOJI právní ochranu )
       I přes neshody jsme se dohodi že zálohu zaplatím (s tím že ROZHODČÍ DOLOŽKA ze smlouvy zmizí ) jelikož odhadní cena domu byla přes 1 200 000kč. Oznámil jsem tedy, že druhý den peníze složím, (přes neskrývanou nelibost makléře) jen si ověřím výpis s katastru atd. 
      Na výpisu z katastru nemovitostí jsem ovšem zjistil, že nemovitost stále vlastní PŮVODNÍ majitel domu, který tam má stále trvalé bydliště, že dům je v EXEKUCI, jsou na něm nesplacené dluhy a že když mi pan XXX tvrdil že je již majitelem domu nepodal ještě k tomu dni ani žádost o své zapsání do katastru jako nový majitel domu a tím pádem po mě chtěl zálohu vystavenou na jeho jméno na nemovitost která mu NEPATŘILA!! Ze smlouvy o koupi nemovitosti od původního majitele na pana makléře (který nemovitost koupil na své jméno) navíc vyplívalo, že je platná až 2dny PO složení mojí zálohy panu makléři .. přesněji tam stálo : předmět převodu bude předán kupujícímu nejpozději do XXX  -datum bylo až 2 dny později než den, kdy jsem měl podepsat smlouvu). Také mi bylo sděleno, že jeho starost není vyřídit majiteli domu (zadlužený opilec) změnu trvalého bydliště a že si to musím obstarat sám až po podepsání kupní smlouvy, že to není žádný problém stačí vyplnit jeden papír který mi dají 
       Můj právník mi na základě jemu předložených smluv a dokumentů doporučil od takové smlouvy (i RK) dát ruce pryč, případně podat trestní oznámení.
  Nicméně i přesto jsem byl ochotný se s prodávajícím domluvit, že pokud počká až bude jeho jméno uvedeno na katastru a ve smlouvě se upraví některé nesmysly které tam jsou, jsem připraven dům koupit.
  I přesto že souhlasil jsem se mu druhý den, když jsme měli domluvenou schůzku nedovolal a ani další den. Až poté co jsem mu napsal sms že se za ním zastavím v RK mi zavolal s tím, že nemovitost před dvěma dny rezervoval paní která mu dala 100 000kč na ruku jako zálohu. Na můj dotaz proč nepočkal na mě když jsme měli domluveno že nemovitost vezmu mi oznámil, že mu vadilo že chci vše projednávat s právníkem a na to on NEMÁ ČAS! (Chudák paní  zvlášť jestli si nenechala odstranit rozhodčí doložku).
  Na radu svého právníka jsem také volal na jejich vlastní právní oddělení, kde mi sdělili, že takové jednání je sice nestandardní, ale že nemůžou zodpovídat za všechny své makléře a nemám smlouvu podepisovat.
  Bohužel obstarání peněz a veškeré výdaje mě přišli na několik tisíc. Jak se říká, za blbost se platí, ale vlastně můžu být rád že jsem nakonec realitce nedal ani korunu.
  Chci doplnit že recenze se týká tohoto jednoho makléře, každopádně podle recenzí na jiných servrech je tam takových patrně mnoho ….
  Ještě bych se rád podělil o několik základních informací co mi dal můj právník, třeba se budou hodit :
  1)    Nikdy nepodepisujte smlouvu kde je jakákoliv zmínka o ROZHODČÍ DOLOŽCE (oškubou vás jako kuře).
  2)    Vždy než dáte zálohu si ověřte, zda je prodávající zapsán v Katastru nemovitostí jako jediný vlastník. (pokud vám ukáže platnou kupní smlouvu od původního majitele –jako mě  – nemá to pro vás jako 3. osobu žádný význam a majitelem je vždy osoba zapsaná v katastru ).
  3)    Vždy než dáte zálohu si ověřte zda jsou v Katastru nemovitostí smazány veškeré dluhy a exekuce.
  4)    Pozor aby jste nekoupili dům i s člověkem který tam má stále trvalé bydliště! Realitka vám má (nebo spíš musí) prodat nemovitost bez věcných břemen!
  5)    Pokud prodávající do 3 měsíců nezaplatí daň z převodu nemovitosti, automaticky tato povinnost přechází na kupujícího, tedy na vás!! Vždy by to měl platit prodávající!
  6)    Po mých zkušenostech už NIKDY nebudu řešit důležité smlouvy bez pomoci právníka.
  7)    Nikomu nevěřte, co nemáte na papíře neexistuje 
  (jistě pochopíte, že neuvádím žádná -ani své- jména)

  • 8 anonym
   11.Únor 2016 (23:09)

   Taky mam špatnou zkušenost s panem Jounem, Reality JaK, s.r.o.Táboritská 1084/15, 13000 Praha – Žižkov nedoporučuji!!! Jestli to tu čtete pane Joun, tak věřte, že na každou svini se voda vaří!

 6. 20.Leden 2013 (0:06)

  je mi až špatně z toho,co zde tu a už ted moje obavy jsou na místě!komu ted svěřit prodej domů,aby vše bylo tak jak má být??

 7. 13.Březen 2014 (12:22)

  Já jsem si tuhle přišel na své, když jsem si vybavoval kancelář http://www.adint.cz/ Mají tam opravdu moc hezké kousky nábytku a sanitární techniky.

 8. 11 Martina
  11.Září 2014 (19:33)

  Dobrý den, má někdo zkušenost zarezervovala si švagrová nemovitost v exekuci, podloženou smlouvou + zaplacení kauční ceny cca po 3 měsících volal realiták, že peníze vrátí, že nemovitost byla přeplacena vyší nabýdnutou částkou – že proběhl prodej v aukci. V inzerátu o tom nebyla zmínka, v katastru taky ne a ve smlouvě už vůbec, Ve smlouvě je uvedeno, že nemovitost nemůže být prodaná třetí straně. Děkuji za info .

 9. 5.Srpen 2017 (18:14)

  Thanks for every other wonderful article.
  The place else could anyone get that kind of information in such a perfect means of writing?
  I’ve a presentation subsequent week, and I am on the look for such info.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: