20
kvě
08

Podvody realitních kanceláří vůči klientům

S klasickými podvody, které se medializují v pořadech typu „Na vlastní oči“ se rozhodně běžně nesetkávám. Občas mně ale klienti povykládají své zážity z jiných realitek a někdy jen nevěřícně zírám a vůbec se nemůžu divit nevalné pověsti realitních kanceláří a jejich makléřů.

Praktiky jedné konkrétní realitky se ke mně donesly už několikrát z různých zdrojů. Překvapivé je, že se vůbec nejedná o takzvané panelákové zlatokopy, kteří bez jakéhokoli zázemí v podobě kanceláře nebo personálu vytvoří na internetu téměř virtuální firmu. Naopak, je to dlouho fungující realitka, která rozhodně patří mezi ty větší a známější.

A o co jde? Nabízí pronájem bytu a v okamžiku, kdy se jim sejde více zájemců současně si nelámou hlavu s tím, jak tento problém vyřeší, ale jednoduše vyinkasují rezervační zálohu ode všech. Jednomu z nich pak pronájem opravdu zprostředkují, takže majitel je spokojen. Rezervační záloha se zpravidla skládá na zákaldě smlouvy o zprostředkování, která upravuje okolnosti, co se s touto částkou dále děje. V drtivé většině případů je uveden časový termín, do kdy realitní kancelář zájemci předmětnou nabídku rezervuje, tedy do kdy je třeba uzavřít aspoň smlouvu o smlouvě budoucí kupní nebo v tomto případě smlouvu nájemní. Zmíněná realitka pak přestane se zbývajícími zájemci, kteří sice rezervační poplatek složili, ale už se na ně nedostalo, komunikovat, sama je nekontaktuje a když už se někomu podaří do realitky dovolat a s někým kompetentním mluvit, dostane se mu jen nějaké výmluvné odpovědi, která podpis smlouvy z různých důvodů oddaluje. A to tak dlouho, až vyprší termín, do kdy byl předmětný byt rezervován. A v té chvíli daná realitní kancelář od různých výmluv přejde rovnou k razantnímu prohlášení – „vypršel Vám termín, do kdy jste měli nájemní smlouvu uzavřít, záloha Vám propadá“. Termín sice skutečně vypršel, ale problém je v tom, že z důvodů na straně realitky, nikoli na straně klienta. Jenomže s takovýmto vývojem události klient nepočítá, takže komunikace neprobíhala písemně, ale pouze telefonicky, tedy bez jakékoli zpětné průkaznosti.

A jak něco podobného může dopadnout? Běžný člověk se s tím za chvilku smíří a rezignuje, ti o něco tvrdší párkrát do realitky zajdou a udělají tam trochu dusno a pak stejně zjistí, že to k ničemu není a taky rezignují, ti nejsečtělejší dokonce zajdou pro radu za advokátem, který jim řekne, že to není úplně jednoznačné a že případné rozhodnutí soudu se nedá předvídat. A vzhledem k tomu, že spor bývá zpravidla o částku v rozmezí deseti a dvaceti tisíci korun, soudit se rozhodně nevyplatí – na to právě ta realitka spolíhá. A pak se samozřejmě najdou takoví, kteří se budou soudit z principu, ví, že mají pravdu a ty peníze do toho jsou ochotni investovat. A s takovými se realitka buď mimosoudně vyrovná nebo soud prostě nechá proběhnout. Vzhledem k tomu, že těchto lidí je opravdu mizivé procento, tak proč taky ne.

A jak se proti tomu bránit? Tak to tedy nevím. Samozřejmě, že je asi nejlepší vybrat si realitku na doporučení, ale jednak je to problém – člověk chce zpravidla konkrétní nemovitosti a realitka je mu více méně ukradená a jednak to v tomto konkrétním případě nic neřeší. Realitní kancelář, o které tady píšu, se samozřejmě nevěnuje pouze podvodným praktikám, takže má jistě dost spokojených klientů, kteří ji mohou dále doporučovat.

Způsobů, jak může realitní kancelář okrást klienta je samozřejmě mnohem více, ale o tom zase někdy příště.

Reklamy

76 Responses to “Podvody realitních kanceláří vůči klientům”


 1. 1 kundomrd
  22.Květen 2008 (23:24)

  hele ty seš asi trochu retardovanej??

  • 2 Pavel
   6.Říjen 2011 (20:21)

   Prosím, nemáte někdo zkušenost s realitní makléřkou Ing. Irenou Machalovou. Prý by měla pracovat někdo na Finančáku v Ostravě, a reality prodává přes svou dceru Anetu, která má nějakou společnost s. r. o. v Uničově. Holka (Aneta) se zoufale ohání tím, že máma má styky a ble ble ble…. Nechala si podepsat směnku na rezervačku a pak si jí nechalal od známého dvakrát zaplatit než mu jí vydala.

   Prosím piště zkušenosti. Děkuji… Pavle

 2. 3 tugendhat
  22.Květen 2008 (23:43)

  Nazdar kundomrde, díky za inteligentní komentář.

 3. 5 Veronika
  8.Říjen 2008 (22:55)

  Zdravím Vás, jsem v zoufalé situaci s realitkou a 5 minut tel. hovoru s Vámi, jako s profíkem by mi určitě pomohlo víc než 2 hodiny u právníka. Nejde o peníze za právní poradu, ale právník prostě není makléř a já potřebuji radu nezůčastněného makléře, který do situace bude zřejmě vidět víc než advokát…
  Kdybyste měl na hovor se mnou náladu, tak prosím písněte na mail, zavolala bych.
  I pokud se neozvete díky za tento web 🙂 Veronika

 4. 6 Radka
  18.Listopad 2008 (19:15)

  Hezký den,
  mám prosbu o informaci. Nedobrou zkušenost mám ss realitní kanceláří Prolux. Jak je možné se bránit, když starší žena podepsala smlouvu o prodeji nemovitosti, po mnoha komplikacích a porušení jednotlivých paragrafů smlouvy ji pak následně vypověděla a realitka jí napsala, že jí to nezajímá, že smlouva běží radostně dále. Když žena prodala svou nemovitost přes jinou realitní kancelář, také pěkně vychytralou – REALITNÍ DŮM s.r.o. – původní realitka jí vyúčtovala sto tisíc jako penále. Co s tím? Děkuji Radka

 5. 21.Listopad 2008 (11:03)

  jo, a přidal jsem si tě do ,,oblíbené,,

 6. 8 Hanka
  2.Prosinec 2008 (9:54)

  Dne 13.12.2008 v 11h se koná setkání poškozených – Václavské nám. 819 – před sídlem firmy – svoji účast potvrďte na email antilux@seznam.cz – dejte vědět všem……….

 7. 9 martin
  16.Duben 2009 (17:48)

  Dobrý den prosím potřebuji kontaktovat paní Radku,ktera tady psala
  18.Listopad 2008 v 19:15.Byli jsme taky podvedeni realitkou prolux a ted nám zaslali fakturu na 90tis.hledám dalši lidi na pomoc u soudu.děkuji tel.739298016.musíme se bránit.

 8. 10 martina
  8.Leden 2010 (19:06)

  PROLUX TRESTNÍ OZNÁMENÍ
  Kdo se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Policii ČR, Krajské ředitelství policie hl.města Prahy SKPV OHK KONGRESOVÁ 1666/2 KPT.LUBOŠ HANZLÍK 6.ODD PRAHA 4 140 00 č.j.KRPA-1802/TČ-2009-000096
  Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří poškozeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.

 9. 26.Leden 2010 (10:48)

  Jsou to podvodníci co akorát si u Vás objednají sužby a poté Vás nechají ať pro ně děláte a nakonec to dopadne tak, že po 3 měsíční práci od nic neuvidíte téměř žádnou korunu a jen slibuji, ze peníze odeslali atd. Pak na Vás nastoupí jejich právník blije Vám takové nesmysly, že si připadáte jako debil. Jinak v této kanceláři dělají lidé co dělali ve společnosti REKIN, s.r.o. Pavel Pešát, sl. Kukuczová a jako obětní beránek jim slouží pan Žák co je jednatelem firmy podle obchodního rejstříku. Proto mi nezbývá nic jiného než opět na společnost Wormreality, s.r.o. dát inzerát: Moje pohlédávka, je Vaším 100% výdělkem. Pro opávněné vymáhání mně prosím pište na adresu korotvicka@g2n.cz, kde Vám poskytnu podklady k vymáhání pohledávky. Pokud by chtěl nejaký investigativec podklady o další nepoctivé firmě a jejím jednání ať mně kontaktuje na výše uvedenou adresu.

  • 12 Anonymní
   26.Červen 2012 (17:18)

   Pešát teď je zapojen do vigaprofi.cz a sám vlastní pronajem-byty-ostrava.cz tak se můžete obrátit tam, třeba to k něčemu bude.

 10. 13 taky jsme naletěli
  7.Únor 2010 (15:21)

  Taky se nám podařilo naletět realitní kanceláři. Zatím bujujem ad nepříjdem o zálohy ikdyž v to moc nedoufám. Mqli jsme si koupit byt byla nám přislíbena hypotéka na 100% ale pořád přicházeli výmluvy že nevyšlo to a nebo ono. Po sléze jsme zjistili že o dané úvěry vůbec nebylo požádáno , a jak pak mohu něco dostat když se to nevyřídí že. jen bych měla otázečku když budoucí kupující změní trvalé bydliště a já podepíši smlouvu a tam figuruje jeho staré trvalé čilineplatné je tato smlouva platná? dík za radu

 11. 14 jsou nepoctivci ,ale....
  7.Duben 2010 (23:27)

  me pomohli,nemela bych strechu nad hlavou a zrovna pan Pesata a Ti druzí.Ze jsou nepoctivci.Vsichni chtejí vse zadarmo ale jak mají platit realitkam,tak to uz ne!Byla jseem sama svetkem,jak jsou lidi vycuraní a podvodnik je kazdy kdo si nenecha nic libit!Myslete lidi,uz konecne,nez nekoho napadnete i timto zpusobem!!!!!!!!!!At za Vas pracuji ale za darmo,ze?

  • 15 Anonymní
   6.Říjen 2011 (20:14)

   Milá princezno,
   ty jsi určitě ta pusinka, se kterou se pan Jiří Žák seznámil prostřednictvím pana Pešáta na jednom ze svých mejdanů. Určitě jsi to byla ty podle té češtiny. Si tě pamatuji, jak jsi mi tlačila telefonní číslo a tisíc slibů jak mi všechno zařídíš. Ještě že jsem tě prokouknul. Vždyť jsi tehdy byla sjetá jak Ryntyntyn…
   No SVŮJ K SVÉMU … šťastné manželství … prý máte společně se Žákem teď pronajaté patro vily…

 12. 16 NEPOCTIVCI JSOU NEPOCTIVCI a bez ale!
  12.Duben 2010 (11:56)

  Tak to je tedy gól! Pracující nepoctivci, nejsou až zas takovými nepoctivci, jako ti kteří si válí šunky???? Takže zloděj, který se chudák namáhá a vykuchá trezor v bance je vlastně pracující člověk?
  Vážená paní! Tato výše nejmenovaná RK, okrádá lidi o peníze za nic! Maximálně za to, že kdosi kdesi sedí u PC a jedním prstíkem dělá klik…klik…klik a za to se mu sypou korunky, neboť je to dle norem této RK, považováno za realizovaní prohlídky nemovitosti…A to nemluvím o tom, že Žádná slušná Realitka si za prohlídky nemovitosti, byť by byly i skutečné a nikoli virtuální, NIC neúčtuje navíc! Slušná realitka si účtuje pouze za ODVEDENOU práci! A takové hyeny na realitním trhu poškozují DOBRÉ JMÉNO REALITNÍHO PODNIKÁNÍ JAKO TAKOVÉHO!

 13. 17 zápůrčí žaloba
  15.Duben 2010 (9:19)

  VŠEM V MINULOSTI I V SOUČASNOSTI POŠKOZENÝM RK PROLUX!
  SEPISUJI ZÁPŮRČÍ ŽALOBU A POTŘEBUJI SHROMÁŽDIT CO NEJVÍCE PODPISŮ.OZVĚTE SE MI PROSÍM NA
  zapurci@seznam.cz Díky!

 14. 18 Víte jak vydělat?Jak ruští mafiáni v Remaxu
  26.Červen 2010 (17:00)

  Celý podvod spočívá v tom, že se udělá prezentace na práci a lidé ve chvíli, kdy potřebují nutně peníze přijdou a pod slibem práce podepíší směnku v rozsahu 10 000 – 50 000 Kč, za kterou nedostanou vůbec nic a někteří jen pár papírů, letáků, které slibují něco co je naprostá lež. Ve chvíli kdy tito lidé promluví s právníkem nebo s někým znalým naších poměrů, zjistí, že naletěli. Ustupují urychleně od smluv na což tato firma vůbec nereaguje. Někteří dokonce začali dělat v údajné práci a zjistili, že neexistuje ani výdělek, ani půjčky, že jsou jen voděni za nos a navíc si dělají ještě nepřátele mezi lidmi, kterým slibují něco co nikdy nedostanou, protože firma CALLPA je firma podvodná a lidem nebezpečná.

  Vlastníci této firmy Pakantl a Pacourek tedy žádnou práci neměli a pouze těžili z podpisu na směnce, za kterou lidem nikdy nic nedali a potom u soudu tuto směnku požadují zaplatit. Soud, který soudí podle zákona z roku 1950 a nebere ohledy na podvodné jednání této firmy, protože u nás soudy nesoudí velké zloděje a tak pomáhá získat Pakantlovi s Pacourkem peníze, které se již pohybují kolem miliardy, spíše více. Pakantl z této firmy utekl, protože jsme zjistili, že pracuje u světoznámé firmy RE/MAX a ta se s ním velmi rychle, poté co zjistila co je to za podvodníka rozloučila. Prostě ho vyhodila. Jediným zlodějem, který pokračuje v obírání těch nejchudších a nejslabších se stal možná ctihodný občan městečka Jesenice u Rakovníka, Luděk Pacourek, kam si také převedl z Mostu svojí firmu. V Mostě mu přestala pšenka kvést.

 15. 19 RE/MAX Avenir
  18.Únor 2011 (14:43)

  RK RE/MAX Avenir v Mladé Boleslavi je realitní kancelář, kterou Vám nemohu v žádném případě doporučit. Fungují také pod jménem De Facto reality. Nejhorším zlem je člověk, který je na stránkách uveden jako majitel firmy p. Picmaus.
  Kromě toho, že jeho prvotním cílem je Vás připravit o peníze (ovšem až po tom, co vás lapí na med krásnýma pohádkama a nechá podepsat nějakou smlouvu), pak Vás klidně bude veřejne slovně i písemně urážet pokaždé, když s jeho návrhem nebudete souhlasit. Bežný smrtelník proti tomu nic nezmůže.
  Neexistuje žádná smlouva (já osobně o žádné smlouvě nevím) podepsaná u RE/MAX avenir, od které by se dalo bezbolestně odstoupit. A to ani v případě, že jste byli podvedeni a byli vám poskytnuty lživé informace o nemovitosti.

  • 20 Pete
   24.Březen 2011 (13:54)

   Zkušenost s ing.Petrem Picmausem (Avenir a De Facto) mohu jen potvrdit. Ten člověk Vás nejen okrade, ale ještě pozuráží. Zřejmě to není jen podvodník a lhář, ale i psychicky postižený člověk.

 16. 21 RE/MAXA Avenir Mladá Boleslav
  5.Duben 2011 (23:24)

  Dobrý den prosím kdo zná realitní kamncelář RE/MAX Avenir makléř ing. Jozef Maryška . Sídlo Mladá Boleslav Body centrum tř Václava Klementa 1459. Doporučit a nebo nedoporučit moc děkuji za poznatky RV.

  • 22 smolar
   26.Duben 2011 (13:53)

   Dobry den,
   RE/MAX Avenir v zadném pripade nedoporucuji. Podle datumu pisi asi pozde. S p. Maryskou mam pouze 1 nemilou zkusenost. Nevim jestli chcete kupovat nebo prodavat prostrenictvim RE/MAX Avenir. Rozhodne bych nepodlehla jeho (p.Marysky) natlaku financovani koupy nemovitosti pres nim preferovanou spolecnost Gepard. Tato realitni kancelar neni solidni a ani nejednaji s klientem solidne. V pripade, ze jste s nimi uz podepsali smlouvu uz neni cesty zpet a musite to dotahnout do konce. Zadne velke castky predem neplatte. Drzim palce. Kazdou smlouvu i dohodu nebo dodatek prosim konzultujte se svim pravnim zastupcem.

 17. 23 PODVODNÍCI JSOU NA OBOU STRANÁCH!
  28.Duben 2011 (18:48)

  Dobrý den,
  slyším jen kritiku na realitní makléře a kanceláře. Ale kdo mluví o tom, že v řadách klientů je daleko více podvodníků a zlodějů, než mezi realitními makléři?
  Kolikrát klienti okoukají nemovitost na inzerátu realitky, zajdou přímo za majitelem a obejdou realitní kancelář? Nevadí, že existuje smlouva, stejně to realitka nedá k soudu, protože ví, že to může trvat i 7 let. A nikdo nemluví o podvodných realitkách, které vykrádají svým konkurentům zakázky. Téměř výhradně se kradení zakázek věnuje Dům Realit.

  • 24 Anonymní
   11.Červen 2013 (19:43)

   A vy se divíte, že se klienti snaží vyhnout placení nehorázně vysokých provizí za mizerné služby, které mnoho realitek nabízí? I když – pokud vím – provizi platí prodávající…

 18. 25 Anonymní
  8.Červen 2011 (14:18)

  PROSIM PISTE ZKUSENOSTI NA BART REALITY!
  PAN DAVID DEUS SE STAVA LIBERECKOU IKONOU! SLYSIM NA NEJ NEZAVISLE STIZNOSTI Z MNOHA ZDROJU!!!

  • 26 Jana
   24.Červen 2011 (16:18)

   Nesouhlasím, je to člověk který nám pomohl z problémů. Přijel,prodal a ještě zaplatil poplatky. Doporučuji jej všude.

  • 27 BART Reality s.r.o. Brno
   2.Srpen 2011 (0:36)

   Takoví to lidé jsou i v Plzni!
   Pozor na tuto RK.Mám za to,že realitní poradce slečna M.z Plzně,získává klienty podivným způsobem.A její obchodní chování vůči zákazníkovi není rovněž v pořádku.V případě zájmu podám podrobné informace.

   Reagovala jsem na lístek,který mi byl vhozen do schránky.Stálo v něm:**KOUPÍME RODINNÝ DŮM** v této lokalitě.Cenu respektujeme.Platba hotově!!! Volat na tel:**608-361 745 Přijedu ihned. RK – NE!!!** Za pár dní mě navštívila realitní poradkyně pro Plzeň slečna M. s tím,že si ji najal zájemce o koupi domu.Že není ze žádné realitky.Ale že zájemce složil zálohu a že tedy musí sepsat ZPROSTŘEDKOVATELSKOU SMLOUVU.
   V případě zájmu sdělím podrobné informace a zašlu naskenovaný lístek.
   V žádném případě nereagujte na takovýto lístek ve schránce,protože v opačném případě si pěkně naběhnete.

   • 28 Anonymní
    16.Srpen 2011 (6:28)

    Na takový lístek jsem naletěl a teď jsem v situaci, že nevím co dál. Přesně to samé provádí zástupce této realitky v ČB paní H. Máte nějaká řešení jak odstoupit od smlouvy a vyhnout se nebezpečí platby smluvní pokuty? Za případnou odpověď předem děkuji.

   • 29 Anonymní
    16.Srpen 2011 (6:34)

    prosím, jestli máte nějaké řešení této situace, dejte mi vědět. Děkuji

   • 30 Bart reality
    18.Srpen 2011 (14:48)

    Dobrý den mám úplně tu samou zkušenost slečna M.pracuje pro Bart reality na živnostenský list. Jakmile podepíšete smlouvu nezvedají telefony ,nekomunikují nehledě na to,že po dlouhém nahánění nám bylo řečeno,že je nic nezajímá,že oni mají své zákony a pravidla podle kterých se řídí.Nezbylo nic jiného než vypovědět smlouvu.DOPORUČUJI NECHAT SI POSLAT DODEJKU O DORUČENÍ DOPORUČENÉHO DOPISU.No bezva spolupráce tak jen jedna rada na závěr Bart reality nikdy víc

   • 31 Linhartova Jirina 731002936
    21.Únor 2012 (20:57)

    Dobry vecer.Take jsme daly dum do teto realitky.Ja s prodejem domu nesouhlasim,ale manzel na tom trva.Po cteni techto zprav te realitce neverim a nevim co mam delat.Ja chci odstopit od smlouvy,ale manzel bohuzel ne.

   • 32 Linhartova Jirina 73102936
    26.Duben 2012 (12:44)

    Tak nakonec vše dobře dopadlo a ve finále můžete bart reality doporučit.

   • 33 Radka
    9.Srpen 2012 (16:20)

    mam stejnou zkusenost prosim o informace na mail radzsi@seznam.cz dekuji

  • 34 Anonymní
   11.Říjen 2011 (14:45)

   Jojo, toto téma už se řešilo docela úspěšně tady : http://www.podvodnici.net/BART-REALITY-DAVID-DEUS#c-f2TLk9HdJE2A-DT1TI5NyQ

 19. 8.Červenec 2011 (21:13)

  Dobrý den,
  pokud hledáte nějakou nemovitost, ať už ke koupi nebo k prodeji, můžete se podívat na nový realitní server http://www.realhit.cz kde najdete přes 120 000 nabídek realit z celé České republiky.

 20. 36 Anonymní
  26.Červenec 2011 (11:23)

  Má někdo zkušenosti s RK Living – Petr Žáček? Pište prosím! Díky!

 21. 37 Anonymní
  26.Září 2011 (14:43)

  Zdravím,
  ráda bych zde zveřejnila jednu osobu u které k pracovnímu výkonu realitního makléře nemám výhrad. Ale přesto bych ráda upozornila na pana Vladimíra Pátka. Ve svém oboru je úspěšný. Přesto neplní své vyživovací povinnosti k jeho dvěma dětem.
  Pan Vladimír Pátek pracuje pro realitní kancelář STING. Vím, že možná máte názor , že soukromé prohřešky nesvědčí o jeho profesionalitě v oboru. Dle mého názoru to rozhodně nedělá dobrý dojem. Sama bych velmi nerada dala vydělat peníze člověku, který z vlastního pocitu nedotknutelnosti komplikuje svým řádně studujícím dětem možnosti dalšího vzdělávání.
  Úspěšný realitní makléř, který se pyšní profesionalitou by měl být bezúhonný. Jakožto personalistka bych takového člověka nerada zaměstnávala. Nebudí to dobrý dojem. Navíc je to velmi ostudné, když finančně zajištěný otec odmítá zaslat soudně nastavenou částku výživného.
  Děkuji, pokud jste dočetli až sem. Doufám, že výše zmiňovaný pochopí, že když už své děti nepodpoří jako otec tak není vhodné se chovat protizákonně…

  • 38 Anonymní
   11.Červen 2013 (19:52)

   Naprosto souhlasím s tím, že člověk, který je nedůvěryhodný v osobním životě, je nedůvěryhodný i v práci. Sám znám makléřku, která rezervační zálohy, které složí klienti, používá na placení svých dluhů. Takovéto chování je naprosto nepřípustné! Nedivím se, že lidi už realitkám nevěří. Je to špína!

 22. 39 Zdena V.
  11.Leden 2012 (3:44)

  Dobrý den,
  nemáte náhodou někdo zkušenost s činností realitní kanceláře SOS REALITY v Brně? Slyšela jsem od jedné známé, že je to snad jediná realitní kancelář, která se ještě nikdy soudně nepřela se svými klienty, ačkoliv je jednou z nejdéle působících realitních kanceláří v Brně. Bývalý manžel hodlá totiž prostřednictvím této realitní kanceláře nabízet k prodeji náš rodinný dům kvůli finančnímu vyrovnání našeho manželství, zřejmě také asi dostal od někoho doporučení, nicméně bych ale nechtěla skončit stejně jako někteří zde v blogu uvedeni nade mnou, i když se v jejich případech samozřejmě nejednalo o tuto RK. Děkuji vám předem za případné uvedení zkušenosti s touto realitní kanceláří zde na tomto blogu.

 23. 41 Anonymní
  20.Leden 2012 (16:58)

  Já bych se chtěla podělit o zkušenost s realitní kanceláří,se kterou jsem byla nadmíru spokojena.Při prodeji domu jsme se mylně domnívali, že největší kanceláře mají největší zkušenosti a pomohou. Opak byl pravdou.Centuri 21 si nás pouze zařadili do seznamu a tři měsíce se nic nedělo.Až po zaslání výpovědi z exkluzivní smlouvy se najednou začali starat.Zkusili jsme tedy NEXT reality,ale u těch zase zájemce o prohlídku zpravidla půl hodiny předem najednou nemohl přijít.V okamžiku,kdy jsme už s realitkami nechtěli mít nic společného,přišel p. Pospěch z PRINC reality.Svým osobitým přístupem nás zaujal a teprve s ním jsme zjistili,co to znamená,když se o Vás realitka stará.Do půl roku nám našel kupce a i když vznikly problémy při převodu na katastru,tak p. Ptáček (jeden z majitelů)vše okamžitě řešil k oboustranné spokojenosti.Všem tuto realitku vřele doporučuji.Já jsem si z toho vzala poučení,že ne každá firma,která má všude billboardy a nabídky v časopisech a novinách,je schopna Vám pomoci.Prince reality sice nemá reklamu na každém rohu,ale rozhodně se chová tak, jak by realitka měla. Díky moc pánové!!

 24. 42 Oskar M.
  26.Leden 2012 (16:21)

  UPOZORNĚNÍ NA NEPOCTIVÉ JEDNÁNÍ SPOLEČNOSTI COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

  Všechny potenciální obchodní partnery, případné zájemce o zprostředkování prodeje, koupě či pronájmu nemovitostí, kteří snad mají v úmyslu vstoupit do obchodního jednání či dokonce smluvního vztahu se společností COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o., chci upozornit na nepoctivé obchodní praktiky, které uvedená společnost užívá, aby zabránil obdobnému rozčarování a úžasu nad neférovým jednáním, kterého se mně samému dostalo.

  Dne 9.11.2011 byla mezi mnou a společností COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o., IČ 27740935, Květná 167/3, (za kterou dle výpisu z obchodního rejstříku jedná jednatel David Ševčík, r.č. 840801/3977, Brno, Kuršova 997/34, nicméně v předmětný den na základě plné moci jednala paní Jana Puklová (její bližší identifikace mi není známa)), uzavřena smlouva o zprostředkování, jejímž předmětem bylo zajištění příležitosti uzavřít smlouvu o převodu nemovitosti (RD 5+1 v Tišnově, za kupní cenu 6.700.000,- Kč). V souladu se smlouvou jsem v hotovosti dne 9.11.2011 uhradil paní Janě Puklové zálohu na provizi za zprostředkování prodeje ve výši 200.000,- Kč. Veškeré své povinnosti jsem tedy řádně a včas splnil.

  Nicméně i přes shora uvedené skutečnosti jednatel společnosti COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o., pan David Ševčík, hned druhý den po podpisu smlouvy o zprostředkování s mojí osobou a po úhradě jejich provize za zprostředkování z mé strany (tedy dne 10.11.2011) navštívil vlastníka předmětné nemovitosti a zajistil podpis smlouvy o převodu této nemovitosti na třetí, ode mne odlišnou osobu.

  Tato skutečnost mi byla společností COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o oznámena až po cca týdnu od jejího uplynutí. Po zdlouhavém jednání jsem se nakonec se zástupcem společnosti COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. raději dohodl na uzavření dohody o ukončení smlouvy o zprostředkování prodeje a navrácení složené zálohy na provizi, neboť bylo zjevné, že svým povinnostem ze smlouvy o zprostředkování společnost COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. nehodlá dostát, a že mohu být rád, pokud mi vůbec navrátí složenou zálohu.

  Shora uvedené jednání považuji za podvodné, v rozporu s dobrými mravy i obchodními zvyklostmi, naprosto nehorázné a zneužívající slabosti druhé smluvní strany. Již v den podpisu smlouvy s mojí osobou jistě museli vědět o skutečnosti, že na druhý den je připraven podpis převodní smlouvy s jinou osobou, přesto se mnou tuto smlouvu o zprostředkování uzavřeli a nechali si dokonce okamžitě vyplatit zálohu v řádech statisíců, ačkoli si museli být vědomi faktu, že svůj závazek vůbec nemají v úmyslu splnit.

  Možnost tohoto jednání si dokonce společnost COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. pojistila i tím, že ve smlouvě o zprostředkování nastavila vysoké smluvní pokuty (200.000,- Kč) za nedodržení smlouvy pro moji osou, ale ani jednu pro sebe. Navíc součástí smlouvy byla i rozhodčí doložka, jež odkazovala všechny spory na jakousi společnost Česká rozhodčí a.s. se sídlem v Olomouci. Bohužel jsem si nechal smlouvu posoudit právníkem až ve chvíli, kdy jsem zjistil, jak mne společnost COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. podvedla, a bylo mi řečeno, že smlouva je naprosto jednostranná, nevyvážená a takováto rozhodčí doložka v tomto typu smluv absolutně neplatná. I přesto předpokládám, že by společnost COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. k příslušné České rozhodčí a.s. podala žalobu, byla by jistě úspěšná a než bych se já domohl spravedlnosti a prohlášení doložky za neplatnou, uběhlo by pravděpodobně několik let s tím, že by v krajním případě mohlo dojít i na základě takto neplatného rozhodčího nálezu k exekuci mého majetku.

  V tomto jednání spatřuji spáchání trestného činu a proto jsem na uvedenou společnost, resp. osoby jednající za tuto společnost, podal trestní oznámení.

  Máte-li v úmyslu vejít v bližší obchodní styk se společností COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o., velice dobře toto zvažte, veškeré smlouvy předem zkonzultujte se svým právníkem a pokud i přesto k nějaké dohodě dospějete, potom se velice modlete, aby společnost COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. vůbec měla v úmyslu dostát svému smluvnímu závazku.

  • 43 Zdeněk Zadělák
   15.Únor 2012 (18:56)

   Krásný den všem čtenářům.

   Jmenuji se Zdeněk Zadělák, jsem makléřem realitní společnosti COLOSEUM NEMOVITOSTI, vyřizoval jsem prodej předmětné nemovitosti, o které mluví p. Oskar Mühlhansl, a musím reagovat na jeho příspěvek a uvedu zde věci na pravou míru tak, jak se skutečně staly.

   Názor na jeho příspěvek si proto můžete udělat sami.

   P. Oskar Mühlhansl se rozhodl koupit nemovitost z naší nabídky, a proto u nás podepsal standardní blokační smlouvu, zaplatil blokační zálohu, která mu byla dokonce snížena asi o 50% oproti standardní provizi 5%.
   Rozhodčí doložku, na kterou p. Mühlhansl naráží, že je tak v úvozovkách hrozná, tak tuto rozhodčí doložku má ve smlouvě v jisté podobě téměř každý. Vodafone, O2, T mobile, banky, M&M reality. Každý normální smrtelník má takovéto smlouvy dávno ke své nemovitosti již podepsány.

   Smluvní pokuta, která se p. Oskaru Muhlhanslovi nelíbí, je pouze účetní převod z již zaplacené blokační zálohy na smluvní pokutu. Takže po zaplacení blokační zálohy je smluvní pokuta již 0Kč. Takže taky žádný problém.
   Přesně tuto blokační smlouvu nám podepisují starostové, radní, právníci, podnikatelé, členové Hospodářské komory ČR a nevidí v ní žádný problém. Měsíčně prodáváme desítky nemovitostí a ostatní vidí smlouvu v pořádku.
   Prodávají se rozhodl, že prodá nemovitost někomu jinému (to se prostě stává, protože nemovitost není ve vlastnictví realitní kanceláře), a proto jsem zavolal p. Oskaru Muhlhanslovi, že bohužel není možné prodej realizovat a že mu okamžitě vrátíme celou blokační zálohu, kterou u nás složil.

   Blokační záloha byla p. Oskaru Muhlhanslovi okamžitě vrácena, jakmile se dostavil do kanceláře. Dostal zpátky 100% svých složených peněz a dokonce mu p. jednatel David Ševčík nabídl nad rámec svých povinností v rámci dobré pověsti společnosti finanční kompenzaci za ztracený čas. Toto velkorysé gesto p. Muhlhansl odmítl.
   Podotýkám, že jednatel společnosti p. David Ševčík nikdy neviděl ani jednoho z prodávajících, nikdy s nimi nemluvil a dokonce je ani nezná. Pouze mi pomáhal při jednání s p. Muhlhanslem. Takže toto tvrzení p. Oskara Muhlhansla je naprosto lživé.
   Závěrem lze říci, že pokud se někdo chce přesvědčit, jaké na nás jsou skutečné reference, tak se podívejte na naše webové stránky do záložky reference. Zde jsou otištěny některé reference i s podpisy kupujících i prodávajících.

   Doufám, že jsem vysvětlil vše potřebné a uvedl věc na pravou míru.

   realitní makléř Zdeněk Zadělák

  • 44 Ondra
   14.Srpen 2014 (10:19)

   Tak on když si člověk blbě přečte podmínky, pak se není čemu divit. Mně osobně se nechce věřit, že vše bylo přesně tak, jak píšete. Vy jste svou stranu nastolil, jako že jste jednal zcela v pořádku, třeba to tak taky nebylo. A jestli jste nakonec nemovitost nekoupil, zálohu vám společnost musela vrátit. S danou realitkou jsem totiž jednal a bylo to tak i ve smlouvě kupujícího, když jsem prodával nemovitost já.

 25. 45 Josef Klimeš
  22.Březen 2012 (15:51)

  Dobrá zkušenost-reference s Coloseum Nemovitosti
  Dobrý den,
  Touto referencí bych chtěl velice poděkovat RK Coloseum a to zejména panu Janu Derkovi
  za trpělivost se mnou.
  Prodával jsem přes Rk Coloseum Nemovitosti RD 5+1 v Drysicích a šlo to velice rychle,tak jak mi to pan Derka sdělil ,že to bude probíhat,tak to opravdu šlo.V lednu domek nafotil dal na inzerci a hned čtvrtý klient co s ním přijel domek koupil.
  V březnu se podepsala kupní smlouva a v červenci se předávaly klíče novým majitelům.Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, ale když jsem potom podepisoval smlouvu a peníze mi došly na účet, tak jsem byl přesvědčen ,že jsou i solidní makléři a realitní kancelář.
  Coloseum Nemovitosti to opravdu dělá dobře, odpovědně a ke spokojenosti svých klientů. Jsem moc spokojený ,že máme ve Vyškově právě takovou realitní kancelář jakou je Coloseum Nemovitosti a makléře jako je pán Derka. Mám zkušenosti i s jinými rk ale ti nebyli ke mně tak ochotní jako vaše společnost.
  s pozdravem
  Josef Klimeš

 26. 47 Okradený klient Century 21
  15.Listopad 2012 (22:27)

  Chci varovat před sítí realitních kanceláří Century 21. Já a dalších 51 klientů jsme přes ně v srpnu 2012 prodali nemovitost, ale peníze za nemovitost jsme nedostali. Ukradl je jejich adovkát Vlasák z advokátní úschovy. Advokát je sice ve vazbě, vedení realitky je vyšetřováno Policií, ale my klienti jsme bez peněz a bez pomoci – většina rodin se ocitla v existenčních problémech. A nikoho to nezajímá. Century 21 je prázdná značka, která nic neznamená, za nic neručí, nic negarantuje. Ukázalo se, že svěřit prodej nemovitosti velké realitní kanceláři je tou největší chybou, kterou klient může udělat. Do konce života nemáme šanci vydělat peníze, o které nás v Reality 21 Century 21 okradli.

  • 48 Anonymní
   13.Leden 2013 (1:18)

   můj známý přes Reality 21 Century 21 taky prodal byt, a peníze během převodu ten realitní advokát Vlasák ukradl. realitka to neodškodnila, a teď on chudák čeká na soud, protože prodávajicí chce byt zpátky- že za něj nedostala zaplaceno. Takze dva neviní se spolu soudí, a realitka je vysmátá.

 27. 19.Leden 2013 (23:29)

  je mi až špatně z toho,co zde tu a už ted moje obavy jsou na místě!komu ted svěřit prodej domů,aby vše bylo tak jak má být??

 28. 50 Martina
  7.Duben 2013 (22:58)

  BART REALITY – VELMI ŠPATNÁ ZKUŠENOST

  Má čerstvá zkušenost … Pokusím se to zkrátit . Jako kupující RD jsem byla okolnostmi nucena přistoupit na Bart Reality. Zděšením pro mne byla 20% provize z ceny domu -cca 1/3 na ruku a zbytek do 30ti dnů od podpisu rezervační smlouvy. Při podpisu rezervace mi byla předložení smlouva rezervační, rozhodčí a směnka. Pokoušely se o mě mrákoty, když jsem četla, že podpisem oné rozhodčí smlouvy se fakticky vzdávám práva na občanský i obchodní zákoník. S vypětím sil a rizikem, že příjdu o dům i první část provize jsem rozh. smlouvu nepodepsala. Následovala směnka. Podpisem rezervační smlouvy jsem se sice zavázala, že zbylou část rezervace do určitého data uhradím, jinak ponesu následky, ale to asi nestačilo a vrazili mi směnku, na „zbylou“ část, aniž by na ní bylo napsáno cokoliv, co by směnku s onou rezervační smlouvou spojovalo. Nepodepsala jsem. Další den následovala naprosto holá kupní smlouva vypracovaná real. advokátem mgr. Mejtským, kterou jsem na vlastní náklady musela obohatit alespoň o několik základních práv a povinností jak prodávajících, tak i mé. Při podpisu kupní smlouvy jsem byla vyrozuměna, že prodejci podepisují na základě plné moci. Makléřce Hlouškové nebylo zapotřebí tuto plnou moc předložit ani mě, ani při ověření pravosti podpisů a byla velmi rozhořčena, že něco podobného ještě neviděla!!! Raději přeskočím její příšerné chování při prohlídce domu, lži, předstíranou profesionalitu atd.. Někteří lidí se nehodí ani na prodej uzeniny… Bance, u které jsem vyřizovala hypotéku se jednání taktéž nelíbilo a upozornili mě na nestandartní postup až na podvod.. Vše se protahovalo až vleklo. Banka poslala celou část úvěru realitce, jako schovateli. Ta měla OBRATEM vložit návhrh vkladu do katastru, což učinila až po měsíci na mé usilovné telefonní žádosti (se slovy, že si nevšimli, že už peníze od banky přišly – ono se asi nepozná, když někomu na účet přibydou statisíce, ba miliony…) Po týdnu tak učinili a po přepisu vlastníků a doložení dokladů o vlastnictví měli do 10ti dnů peníze od banky převést (mimo zaplacenou daň) prodejcům. TAK A TADY UŽ BART REALITY NEKOMUNIKUJE !!!!!!!!!!!! DRŽÍ PENÍZE PRODEJCŮ A NEREAGUJE !!!!! Mgr Oláhová, jako střecha olomouckého kraje pro Bart Reality, má už 10 dní obsazený telefon. Snad budou reagovat alespoň na soudní obsílky.

 29. 9.Duben 2013 (9:02)

  Dobrý den, chci se zeptat, jaký používáte software pro správu a evidencí smluv? Máte např. zkušenosti s portálem pro poradce?

 30. 52 majda
  12.Květen 2013 (3:18)

  pozor na Oukej reality s.r.o.

  Tato realitní firma působí na Jižní Moravě. Její jednatel Pavel Šagát prostřednictvím této firmy uschoval kupní cenu za mou nemovitost do doby než katastrální úřad zapíše nového majitele. Peníze však již nevyplatil. Po nějqaké době neustálého domáhání se svých peněz a poslouchání Šagátových výmluv, mi část kupní ceny opravdu vrátil, ale stále mi dost dluží. Zapírá se a raději nebere telefony. Očividně si moje peníze přivlastnil pro svou potřebu a vracet se mu je nechce. Provizi na mě vydělal velice pěknou, ale asi mu nestačila. Zjistila jsem, že nejsem jedinný klient, kterého tento podvodník podobně okradl.

 31. 53 jarin
  27.Květen 2013 (19:13)

  Ahoj lidičky tak Pacourek ted dělá ředitele ve firmě Door Financial bacha na ně!

 32. 26.Červenec 2013 (13:38)

  Z vlastní zkušenosti se stává celkem často, že zadržují o pár týdnů déle peníze v úschově.

 33. 55 Klára Bauerová
  2.Srpen 2013 (15:15)

  Zdravím všechny. Hledám někoho, kdo měl problémy s RK Tana při prodeji domu, kdy ve smlouvě byly nesrovnalosti. A hrozilo vám zaplacení pokuty. Mě se tahle věc stala. Prosím, ozvěte se mi.

 34. 56 Janoušek /nikdy Next reality/
  12.Říjen 2013 (17:43)

  Nikdy Next Reality

  Dobrý den
  reaguji na zveřejněné praktiky a zarážející vystupování zástupců realitní kanceláře Next reality na pobočce ve Vrchlabí.
  Zástupce realitní kanceláře opakovaně nabízel naší společnosti zprostředkování prodeje naší nemovitosti. Po zdlouhavém vyjednávání nakonec naše společnost souhlasila se zprostředkování prodeje našich nemovitostí realitní kanceláři Next reality prostřednictvím pobočky ve Vrchlabí s podmínkou změny smlouvy tak, aby zprostředkování bylo nevýhradní a jako prodejce jsem měl možnost během platnosti zprostředkovatelské smlouvy prodat nemovitosti i sám či prostřednictvím jiného zprostředkovatele bez povinnosti hradit realitní kanceláři Next reality provizi. Vedoucím pobočky nám bylo řečeno, že požadované úpravy zprostředkovatelké smlouvy nejsou pro ně žádným problémem.

  Při první schůzce jsem si od pracovníků pobočky vyslechl obsáhlý projev o podepsaném kodexu slušného chování v této realitní kanceláři. Tento projev jsem si následně vyslechl opakovaně při každé nesrovnalosti. Člověk, který stále a několikrát dokola zdůrazňuje vázanost tímto kodexem, si neuvědomuje, že toto neustálé opakování začíná mít zcela opačný efekt. Je proto zcela pochopitelné, že člověk, nebo firma, která se pohybuje delší dobu na trhu nemovitostí, se asi pozastaví nad tím, proč je mu toto „ujištění“ při jednáních opakovaně přímo podsouváno. Tady asi nebude něco v pořádku.

  Se zástupkyní realitní kanceláře jsme se dohodli, že realitní kancelář předloží návrh individuální zprostředkovatelské smlouvy, kterou následně po dohodě s naším právníkem opřipomínkujeme. Realitní kancelář však předložila zcela běžnou, předtištěnou zprostředkovatelskou smlouvu. Tento návrh zprostředkovatelské smlouvy vůbec neodpovídal podmínkám, které jsme při jednání požadovali, a už vůbec se nejednalo o nevýhradní zprostředkování.
  Návrh smlouvy jsme společně s naším právníkem připomínkovali a zaslali realitní kanceláři. Dle sdělení pracovnice pobočky realitní kanceláře měly být připomínky postoupeny k posouzení právnímu oddělení realitní kanceláře, neboť pracovnice pobočky prý nemá pravomoc do znění smluv zasahovat.
  Následně jsem od této pracovnice pobočky RK obdržel nový návrh zprostředkovatelské smlouvy. V novém návrhu smlouvy se v souladu s našimi připomínkami změnily pouze méně důležité pasáže. Ostatní připomínkovaná ustanovení zůstala v původním znění. V návrhu zprostředkovatelské smlouvy i přes naše připomínky zůstalo ustanovení, dle kterého měla realitní kancelář nárok na provizi v případě uzavření jakékoliv kupní smlouvy, tedy i se zájemcem, kterého si sám vyhledám bez přičinění realitní kanceláře. V návrhu zůstala i další původní ustanovení, dle kterých je prodávající omezen ve smluvní volnosti ohledně rozhodování zda a s kým kupní smlouvu uzavře, např. tím, že není oprávněn sám nemovitosti prodat, je-li uzavřena rezervační smlouva. Pokud by tedy realitní kancelář chtěla blokovat prodej nemovitostí přímo prodávajícím, či jinou realitní kanceláří, pak by jí stačilo uzavřít fiktivní rezervační smlouvu s nízkým či žádným rezervačním poplatkem. Tím by se smlouva fakticky stala výhradním zprostředkováním.
  Slibovaná smlouva, která by vyhovovala oběma zúčastněným stranám, se tedy nekonala. Proč realitní kancelář, která se řídí výše uvedeným kodexem slušného chování, dává do smlouvy tyto dá se říct pro prodávajícího přímo nevhodné statě připravující ho už dopředu o jeho peníze, když to s ním myslí tak dobře?

  Protože jsme s navrženým zněním nesouhlasili, vyžádala si paní Řezníčková, vedoucí pobočky ve Vrchlabí (jména jsou veřejně uvedena na webových stránkách Next reality), telefonní kontakt na našeho právníka a přislíbila, že bude předán jejich právnímu oddělení, aby byla celá věc projednána na právní úrovni, tedy ne zprostředkovaně.
  Poté bylo číslo nehorázně předáno dalšímu spolupracovníkovi bez právního vzdělání, nikoliv slibovanému právníkovi Next reality.
  Na pováženou pak bylo sdělení o údajné komunikaci mezi námi a právním oddělením Next reality. Bohužel, po telefonním dotazu přímo na právníka Next reality nám bylo řečeno, že ten údajně o ničem neví, přestože druhý návrh smlouvy měl být připraven již tímto právním oddělením.

  Po otevření upraveného návrhu smlouvy, který zaslala vedoucí pobočky Vrchlabí, bylo přímo v dokumentech uvedeno „poznámka upravil Řezníčková“. Úpravy tak zřejmě neprovedl žádný právník, ale sama pracovnice pobočky, která však dle svého tvrzení k tomuto neměla oprávnění.

  Přikláním se k opravdu velice špatným praktikám výše zmíněné realitní společnosti. Paradoxem všeho je, že já jsem platícím, já bych měl určovat základní pravidla a nebýt omezován.
  Po dotazech na zástupce RK Next, proč se toto děje, nám bylo odpovězeno, že vlastně nemáme pravdu, že vše bylo jinak. Next postupoval správně a my je vlastně osočujeme neprávem. No myslím, že korespondence s nimi a dvě zvukové nahrávky hovoří jinak. Pro Vaši představu přikládáme poslední odstavec jejich odpovědi (celou odpověď zašleme na požádání):
  „Současně Vás ovšem vyzývám, abyste se zdržel veškerého jednání, které by mělo či mohlo směřovat k poškozování jména a dobré pověsti společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. či jejích zástupců. Skutečnost, že jednání, která jste vedl se zástupci společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. nevedla k uzavření zprostředkovatelské smlouvy (to se někdy stává) ještě nezakládá důvod k šíření pomlouvačných, nepravdivých či pravdu zkreslujících informací. To by totiž nakonec mohlo vyvolat pochybnosti, že jste se právě takovým jednáním domáhal uzavření zprostředkovatelské smlouvy či jiného jednání, na které ovšem nemáte žádný právní nárok.“
  Kdo pak koho bombardoval telefonáty, aby mohl prodat nemovitost?

  Jsou to jen plané řeči i přes jejich již zmiňovaný kodex slušného chování.
  Tak to je náš pohled na Next reality. Závěr ať si každý udělá podle svého, zda jim dát svou nemovitost k prodeji. Z naší strany zaznívá veliké NE

 35. 57 Nikol
  28.Listopad 2013 (16:45)

  Ahoj, já jsem zkoušela prodat přes několik realitních kanceláří byt v Brně, ostatní nejmenované kanceláře byli až žalostně neprofesionální a neskutečně pomalé. Nakonec jsem byt na doporučení prodala přes realitní kancelář REAL SMART, http://real-smart.cz na hlavním nádraží a myslím, že je to jedna z mála schopných kanceláří v brně…

  Nikol

  • 58 Antonín K.
   14.Srpen 2014 (12:20)

   Pokud byste v Brně nechtěli spolupracovat s real smart, můžete zkusit RK Coloseum. Přes ně jsem prodával dům kousek za Brnem já, také mají asi velmi šikovný tým, protože nejdříve jsem byl spokojený se slečnou na zákaznické lince a později i s makléřkou.

 36. 61 Marie
  8.Srpen 2014 (12:30)

  Komentář.

 37. 62 Ondra
  14.Srpen 2014 (9:52)

  Přes realitku Coloseum jsem prodával byt po rodičích ve Vyškově a nebyl s tím ani jeden problém. Vše běželo jak po másle, makléř zařídil inzerci, smlouvy. Za mě maximální spokojenost.

 38. 63 Antonín K.
  14.Srpen 2014 (12:23)

  Při prodeji nemovitosti kousek za brnem jsem spolupracoval s RK coloseum reality a byl jsem velmi příjemně překvapen. Nejdříve příjemným přístupem slečny na zákaznické lince a později rychlým a profesionálním přístupem makléřky.

  Určitě doporučuji.

 39. 64 Michal Nejedlý
  13.Listopad 2014 (17:32)

  Má někdo zkušensoti s prodej nemovitosti na vlastní pest? Chci tak řesit prodej domu…

 40. 68 barth
  18.Listopad 2014 (13:57)

  a o odbornosti realitni makleru se da s uspechem pochybovat!

 41. 71 Pepa
  3.Březen 2015 (13:14)

  Naprostá spokojenost s rk Coloseum. Prodával jsem dům a dal ho několika kancelářím a všichni se na mě vysrali krom Colosea. Všichni slibovali a říkali to stejné, jen oni to skutečně dělali. Tak jsem jim to pak dal na smlouvu a vše bylo ok. Nikde žádný nesmyslný pokuty nebo zdržovačky. Dům se prodal do měsíce. DOporučuju

 42. 21.Březen 2015 (16:44)

  Chtěl bych vám všem napsat, že i mně chodí do schránky agresivní inzeráty typu koupím dům/byt. Jejich autory jsou různé zlodějské bandy, které tímto způsobem snaží se vetřít do vaší přízně, nebo jsou za tím též závistiví sousedé,kteří by vás chtěli z vaší nemovitosti vystrnadit a za minimum se k ní dostat. Proto takové letáky předávám zásadně policii. Konkrétně u mně je za tím někdo, koho jsem při koupi domu přeplatil, on má vazby na exponenty z minulého režimu a myslí si, že je nějaké sluníčko, kolem něhož se vše bude stále točit jako za normalizace. Vzteká se proto – bude se vztekat až do smrti, a otravuje život tímto mobbingem. Tito lidé si ani neuvědomují-pokládají tyhle své manýry za normální-, že je obrovské sprosťáctví takto obtěžlovat lidi, kteří nic prodávat nechtějí. Říkají tím vlastně: Mně se tvůj dům/byt líbí, tak táhni, jsem tu JÁ z vyšší indokasty … Taková sebranka dokonce i po vás může jít, a stát proti tomu nic nedělá. Jde o další druh šmejdů po lidech kolem tzv.prodejních akcí, na nichž gangsterskými metodami okrádali důvěřivé seniory. Měli by se pravidelně vést o nich spisy v registrech policie jako o známých firmách. To by ovšem museli být u nás jiné zákony a stát by takovéto obtěžování a okrádání nesměl skrytě ještě podporovat jen proto, aby nasytil „nějak“ na úkor nás občanů tyhle drzé české budulínky a neschopné makléře, a měl od nich za naše daně ještě pokoj. Podobní vypečení ptáčci ale takto jako sprejeři riskují, že jednou budou chyceni, a pak si to s nimi majitelé vyřídí třeba starou mysliveckou metodou – štětinami se solí do pozadí, a pěkně zblízka, aby si uvědomili, že slušný člověk vybírá z veřeně podané inzerce nebo čeká, že se na něj někdo po oficielní inzerci v mediích obrátí, a neotravuje slušné lidi co nic neprodávají, ani prodávat nechtějí.

 43. 73 Andrea
  28.Listopad 2015 (21:48)

  Dobrý den všem :o),

  touto cestou bych chtěla varovat před makléřem ONDŘEJEM PAČESEM a r.k.Středočeské reality spol.s.r.o.!!!!!!!

  prostřednictvím r.k.Středočeské reality, konkrétně makléřm Ondřejem Pačesem jsem si pronajala byt. ČEHOŽ LITUJI DO DNEŠNÍHO DNE !!!

  Ihned „po“podpisu náj.smlouvy a uhrazení nájmů předem mi makléř (s pronajímatelem VIP-klientem r.k.) oznámil, že v bytě jsou závady:netekoucí studená voda, nefunkční digestoř, nefunkční sporák, nefunkční domovní telefon aj..dokonce mi sdělil, že klíče od sklepa nedostanu, že tam má věci pronajímatel.

  Pochopitelně jsem podala výpověď z nájmu bytu z důvodů hrubého porušení náj.smlouvy a povinností pronajímatele.

  Šokovala mě odpověď makléře, když jsem požadovala vrácení rezervačního poplatku (jeho provize za NIC), že jsem si měla „VŠE“ řádně prohlédnout a již se mám nastěhovat.

  Jako mnoho nepoctivých makléřů, tak i on odmítá vrátit rezervační poplatek . Když jsem se obrátila se stížností na r.k. zjistila jsem, že makléř je jeden ze 3.jednatelů r.k. jeho „spolujednatelé“ se mi vysmáli a velmi arogantním způsobem mi sdělili,ať je již neobtěžuji, že je to „pouze“problém makléře i když jednal jménem r.k.

  Obrátila jsem se se stížností na ARK.

  Makléř mi dokonce vyhrozuje , že na mě podá trestní oznámení za poškozování“jeho“dobrého jména a jiné…..

  Tuto r.k.a zejména makléře O.Pačese z vlastní VELMI ŠPATNÉ zkušenosti NEDOPORUČUJI !!!!!!!

 44. 74 Karel F.
  8.Září 2016 (15:09)

  Dobrý den, Karel. Mohl by mi někdo prosím poradit, jak postupovat v případě, že jeden nejmenovaný makléř prostřednictvím internetového portálu nabízel k prodeji dům v insolvenčním řízení v zastoupení nejmenovanné realitní kanceláře, kdy mě ubezpečil, že jedná z plnomocnění insolvenčním správcem, který tuto realitní kancelář pověřil ke zpeněžení nemovitosti. Tento ze mě téměř vytáhl rezervační zálohu nemalé částky, když shodou okolností se mi ozval insolvenční správce, který byl v době, kdy jsem ho uháněl na dovolené a na telefony nereagoval, který mi oznámil, že v současné době nemovitost je sice v insolvenci, ale soud stále rozhoduje o způsobu zpeněžení nemovitost (zda pujde do dražby apod.), a insolvenční správce mě ujistil, že žádnou realitní kancelář prodejem nemovitosti nepověřil, nikomu zplnomocnění nedal, a ať okamžitě upustím od uhrazení rezervační zálohy. Nejedná se v tomto případě o nějaký trestný čin podvodu ve stádiu pokusu nebo jiný správní delikt, za který by mohl být podvodný realitní makléř potrestán? Děkuji moc za odpověď.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: