Jsem majitelem jedné malé realiní kanceláře, který se denně potýká s obrovskou konkurencí v oboru, s všemožnými praktikami některých realitních makléřů, výjimečně s bezproblémovými, ale především s problematickými klienty, s úřady a byrokratickými překážkami v podnikání, s úspěchy i neúspěchy, s vlasní leností, s manželkou a svými dvěma dětmi a několika psy a také se svými dluhy. Na poměry v České republice jsem jednoznačně pravicově smýšlejícím člověkem a nejen že nemám rád žádné regulace, dotace ani jiné formy zásahů do svobod člověka, ale především vůbec nechápu jejich smysl – kromě toho, že deformutí tržní prostředí. Tomuto mému neotřesitelnému vědomí však v posledních měsících a letech realita zasadila vážné šrámy a pomalu si začínám myslet, že v prostředí realitních kanceláří a jejich makléřů takzvaná neviditelná ruka trhu dlouhodobě selhala a nějaká forma regulace je nezbytná. Sám jsem tímto svým novým postojem zděšen (Bože, aby ze mě ještě nakonec nebyl komunista!) a proto jsem se rozhodl založit tento blog, abych se o své zážitky z provozování realitní kanceláře podělil s Vámi, realitními makléři, klienty a všemi ostatními, které toto téma zajímá.

Reklamy

8 Responses to “O mně”


 1. 2 Novotný
  5.Říjen 2009 (19:37)

  Dobrý den, jsem rád, že jsem narazil na Vaše stránky. chci se zeptat zda a kde je možné si předem najít informace o realitní kanceláři. Nevím zda je lepší kupovat nemovitost sám, nebo využít služeb realitní kanceláře. mám obavu abych nenaletěl právě takové vychytralé realitce. předem děkuji za odpověd na uvedený e-mail. Zdeněk Novotný

 2. 3 :)
  9.Únor 2011 (21:57)

  Dobrý večer,

  momentálně budu měnit zaměstnání a uvažuji, že zkusím práci realitního poradce. Brouzdám na internetu, abych získala více informací o této práci.

  Vaše řádky se moc hezky čtou. Zajímavé a vtipné čtení.

  Přeji Vám hodně štěstí ve Vaší práci a mnoho dalších zdařilých článků 🙂
  Petra

 3. 17.Květen 2011 (23:49)

  Dobrý den,
  mohl byste mi, prosím, poslat kontakt? Měl bych pár dotazů, děkuji.

 4. 5 Michal
  19.Březen 2012 (12:14)

  Muzete mne prosim kontaktovat ve veci spoluprace s nasim realitnim blogem?

 5. 6 Born
  16.Listopad 2012 (17:59)

  Nějak Vám rozumím. Asi proto, že jsem na tom stejně, resp. podobně. Do puntíku, jen děti už mám velké a manželky jsem propustil na svobodu :)))
  Problém není v konkurenci, ani cokoliv podobném. Regulace nic neřeší. Vysvětlím proč. Popd k regulaci, formou certifikace vázané na vzdělání, vymyslely velké frenšízované RK, jako formu konkurenčního boje. Podstata věci je v tom, že tyto RK hodlají nadále praktikovat byznys s lidmi, ne s nemovitostmi a mnohem snadněji splní požadované podmínky, než malá rodinná RK. Regulací odpadne spoustu malých a mnohdy solidních RK! Skutečný problém je sice v neprofesionálním chování, které ale vychází ze vzrůstající arogance národa. V současnosti je každému jedno co si o něm kdo myslí, podstatou je nabrat nemovitost a následně vybrqat rezervaci. Všeo ostatní, jako pravdivé údaje, řádný právní servis, slušné jednání apod. je vedlejší a v tomto byznysu nepodstatné. Pro velkou frenšízu je zase podstatný nábor makléřů, kteří provoz frenšízy zaplatí a co a jak dělají je nepodstatné. Žijeme v době, kdy narazíme v 90% na podvodníka, spíše než na solidního obchodníka-makléře. Dnes již neplatí čestné slovo, rukypodání a dokonce už ani smlouvy. Nejhorší je, že ti, kteří jsou příčinou, si neuvědomují své chování a připadá jim to normální, lež už není lží, podvod už není podvodem atd. Tyto slova brzo zmizí ze slovníku. Vždyť, už ani v nevyšší politice se tato slova nepoužívají, jsou jakési tabu a byli nehrazeny pojmy, jako nepravda, obchodní praktiky a podobné.
  Mohl bych o tom napsat knihu, mám letité zkušenosti a sleduji vývoj a jestli to bude mít stoupající tendenci, tak Bůh s námi, zdravím Vás všecny dobré lidičky, Ateista 🙂

 6. 7 Born
  16.Listopad 2012 (18:03)

  Ještě malý dodatek, SERU na podnikání v ČR, mám se rád a nechci skončit v pakárně. Našel jsem si jiný byznys, mám 4 chlupáče a je nám fajn. Vytrvalců držím palce, přeju pevné nervy, ….myslím těm slušným a soudným, B.

 7. 20.Říjen 2013 (22:11)

  Musím souhlasit s komentáři, tento blog a makléř se mi také líbí 🙂

  Pokud budete chtít, budu rád, pokud budete blogovat na webu http://www.ceskymakler.cz

  Přeji dobré obchody a hodně úspěchů.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: